Przejdź do treści

Kurs nurkowania PADI OWD – teoria w Polsce, wody otwarte za granicą

Opublikowano w Podróże, i Różne

Dzisiejszy wpis będzie o tym, jak można zrobić kurs nurkowania PADI OWD częściowo w Polsce, a częściowo za granicą.

Jak się do tego zabrać? Przede wszystkim nie minie nas teoria i wykłady.

Tę część kursu nurkowania zaczęłam już w styczniu, żeby się nie spinać ze wszystkim przed wakacjami. Polecam Wam takie rozwiązanie! W mojej szkole nurkowej były wykłady w formie multimedialnej zakończone testem po każdym spotkaniu. Wykładów było w sumie 5 po około półtorej godziny. Na zakończenie był test całościowy ze wszystkich modułów.

Po teorii można było zacząć kompletować sprzęt ABC, czyli maska z rurką oraz płetwy z butami. Ja kupiłam wszystko z firmy Mares.

Ze sprzętem udaliśmy się na basen. Tam dostałam dodatkowo  piankę oraz kompletny zestaw do nurkowania. Wykonywałam pod okiem instruktora wszystkie wymagane programem ćwiczenia, każde musiało być zaliczone. W tym momencie skończyła się moja przygoda z nurkowaniem w Polsce. Poprosiłam mojego instruktora o tzw. przekazówkę, na której potwierdził zakończenie przeze mnie teorii oraz części basenowej. Z tym dokumentem udałam się na Teneryfę, gdzie postanowiłam mój kurs dokończyć.

Wybrałam polską szkołę nurkową Diving Atlantis, którą z całego serca polecam. Rewelacyjna atmosfera, dużym plusem była możliwość rozmawiania w języku polskim. Na wodach otwartych musiałam wykonać wszystkie wymagane ćwiczenia, natomiast dużą część czasu mogłam się cieszyć światem podwodnym, za co jestem ogromnie wdzięczna. 🙂 Nurkowania odbyły się dwa dni z rzędu, wykonałam 4 osobne zejścia pod wodę.

Moją przekazówkę dałam instruktorowi, który po zakończeniu szkolenia dokonał formalności. Jedyne co musiałam jeszcze zrobić, to się podpisać i przesłać do szkoły zdjęcie do licencji. Oczywiście nie obyło bez najważniejszej części kursu nurkowania czyli klepnięcia płetwą w szanowne 4 litery 😉

Poniżej zdjęcia z mojego nurkowania na wodach otwartych. Zdjęcia otrzymałam od instruktora, który jest ich autorem. Nurkowanie odbywało się na Teneryfie.

Podsumowując ten krótki wpis – szczerze polecam Wam podzielenie sobie kursu nurkowego na dwie części. Moim zdaniem szkoda byłoby marnować czas na teorię i basen za granicą, a z drugiej strony doznania wizualne w Polsce  oraz temperatura wody 😉 nie umywają się do oceanu.

Rozwiązanie – cześć kursu „tu” i część „tu” jest wg mnie idealne. A Wy co myślicie? Ktoś robił kurs na raty?

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Kurs nurkowania PADI OWD – teoria w Polsce, wody otwarte za granicą"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Tomasz
Gość

Super

wpDiscuz