Przejdź do treści

Atrakcje Teneryfa cz.3 – Jardin Batanico w Puerto de la Cruz – magiczny ogród botaniczny

Opublikowano w Ogród, i Podróże

Jardin Botanico w Puerto de la Cruz, to ogród botaniczny na Teneryfie, który wg mnie trzeba zobaczyć. Jeśli uwielbiasz rośliny i przyrodę to jest to idealne miejsce dla Ciebie. Ja tak właśnie wyobrażam sobie książkowy tajemniczy ogród. 😉

1. Dojazd i ceny

Dojazd do ogrodu botanicznego jest bardzo prosty, ponieważ znajduje się on przy głównej drodze i dodatkowo prowadzą do niego znaki. Parkingu jako takiego nie ma, ale spokojnie można zaparkować przy drodze niedaleko wejścia. Jeśli chodzi o ceny to we wrześniu 2016 były to 3 euro za osobę dorosłą. Za dziecko nie płaciliśmy. Dla mnie osobiście odwiedzenie tego miejsca było warte każdych pieniędzy, ale szczegóły za chwilę.

2. Atrakcje i wrażenia.

Jardin Botanico składa się z mnóstwa uroczych alejek pełnych roślin i kwiatów. Alejki są naprawdę klimatyczne, co widać na zdjęciach.

Do ogrodu można się udać właściwie o każdej porze dnia, ponieważ rośliny tworzą cień i fantastyczny mikroklimat, dzięki czemu nawet w upalny dzień, wysoka temperatura nie dokucza.

W ogrodzie jest ogromna różnorodność roślin. Od pięknych kwitnących kwiatów, przez okazy z atrakcyjnymi liści aż do niesamowitych drzew. Wszystko w jednym miejscu – zachwyca i inspiruje.

Jednym z ciekawszych okazów, które rosną w Jardin Botanico jest figowiec wielkolistny (Ficus macrophylla). Drzewo to pochodzi z Australii i może dorastać nawet do 60 metrów. Najciekawsza jest jednak jego forma. Posiada jakby zwisające z gałęzi korzenie, które rosną pionowo w dół, stając się jednocześnie podporą dla głównego pnia.

W jednym zakątku również zakochani pozostawili swój ślad. Niestety ludzie nie potrafią uszanować przyrody.

Każda alejka w ogrodzie skrywa jakieś tajemnice i nowe, ciekawe rośliny. Można chodzić i podziwiać kilka godzin.

Podsumowując – zdjęcia nie oddają uroku tego miejsca. Nie poddałam ich żadnej obróbce, nie są „podrasowane”, więc można sobie wyobrazić jak to miejsce wygląda „na żywo”. Tak jak wspominałam na początku, polecam nie tylko miłośnikom przyrody.Każdy znajdzie tu coś dla siebie, choćby miał siedzieć w cieniu na ławeczce słuchając śpiewu ptaków. W mojej opinii, to jedno z najlepiej wydanych 3 euro ever. 😉

Jeżeli interesują Cię inne wpisy na temat atrakcji na Teneryfie odwiedź linki poniżej:

Garachico, Los Gigantes i Puerto de Santiago

Wulkan Teide, Roques de Garcia, Masca

Północno-wschodnia część Teneryfy (Bajamar, El Sauzal, Benijo, Anaga, Las Teresitas)

Loro Park i Siam Park

Monkey Park

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz