Przejdź do treści

Teneryfa – wulkan Teide, Roques de Garcia, Masca

Opublikowano w Podróże

Wulkan Teide, skały Roques de Garcia i droga na Mascę to jedne z najpopularniejszych atrakcji Tenetyfy. Nam udało się zobaczyć je wszystkie w jeden dzień, a jak wyglądał plan wycieczki opiszę poniżej.

1. Wulkan Teide

Na wulkan udaliśmy się z Puerto de la Cruz, w którym mieszkaliśmy, trasą widokową TF-21 przez La Orotavę. Droga wiła się pod górę przez Park Narodowy Teide ukazując piękne widoki.

Nawierzchnia jest wyasfaltowana na całej trasie i jazda to sama przyjemność. Po drodze zatrzymywaliśmy się żeby podziwiać suchy, księżycowy krajobraz.

Z informacji praktycznych – polecam udać się na wulkan w godzinach porannych. Unikniemy tym samym szukania miejsca parkingowego, stania w długiej kolejce w oczekiwaniu na wjazd na szczyt. Bilety są moim zdaniem drogie – my płaciliśmy 27 euro za osobę dorosła i 13,5 euro za dziecko, ale i tak uważam, że warto. Sam wyjazd kolejką trwa ok 8 minut i zaraz potem możemy zacząć naszą wycieczkę pieszą dookoła wulkanu.

Aby móc wyjść na sam szczyt potrzebujemy specjalne zezwolenie, które można bezpłatnie uzyskać na stronie Parku. My na sam szczyt się nie wybraliśmy, ale widoki z góry i tak zapierają dech w piersiach.

Warto też przed wyjazdem sprawdzić prognozę pogody, gdyż przy silnych wiatrach kolejka nie kursuje i zostaniemy odprawieni z kwitkiem. Kolejką wyjedziemy na wys 3555 m n.p.m. i należy pamiętać, że jest tam naprawdę zimno. Koniecznie trzeba się odpowiednio ubrać, aby nie zmarznąć. Na wulkan można też udać się pieszo, ale oczywiście wymaga to odpowiedniego przygotowania fizycznego. 😉

2. Roques de Garcia

Z wulkanu udaliśmy się dalej drogą TF-38, aby zobaczyć bardzo znane skały Roques de Garcia. Na miejscu było sporo ludzi, ale widoki na wąwóz i same skały rewelacyjne. Jest tam kilka krótkich i w miarę prostych szlaków turystycznych, więc warto się chociaż na chwilę przespacerować. Z tego miejsca widać oczywiście również wulkan, a nieopodal znajduje się ciekawy kościółek.

3. Masca

Masca to wioska, do której prowadzi długa, kręta droga. Jazda tą trasą na pewno przyspieszy bicie niejednego serca, gdyż ilość serpentyn jest ogromna. Ponadto jeżdżące tamtędy autobusy wycieczkowe dostarczają dodatkowych atrakcji. 😉 Wzdłuż całej trasy można podziwiać widoki na wąwóz Baranco de Masca.

Istnieje kilka pięknych szlaków turystycznych, którymi na pewno warto się przejść. My niestety ze względów na 4-latka podróżującego z nami tę atrakcję odpuściliśmy.

Podsumowując naszą całodzienną wycieczkę – nie spieszyliśmy się, na spokojnie jadąc z północy wyspy można w ciągu jednego dnia zobaczyć wszystkie wymienione wyżej miejsca bez nerwowego patrzenia na zegarek. Oczywiście zakładam, że maksymalnie o 9 będziecie już wyjeżdżać na wulkan. 😉 Miejsca są piękne i warto je zobaczyć, nawet jeśli nie planujecie zwiedzania tylko opalanie.

Jeżeli interesują Cię inne wpisy na temat atrakcji na Teneryfie odwiedź linki poniżej:

Garachico, Los Gigantes i Puerto de Santiago

Loro Park i Siam Park

Bajamar, El Sauzal, Benijo, Anaga, Las Teresitas

Jardin Batanico w Puerto de la Cruz

Monkey Park

 

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Teneryfa – wulkan Teide, Roques de Garcia, Masca"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Kamil
Gość

Polecam wybrać się jednak na sam szczyt wulkanu z tamtąd widok jest naprawdę nieziemski, bez porównania z tym na górnej stacji kolejki. Tak samo szlak pieszy biegnący na szczyt jest przepiękny widokowo, niezbyt trudny i turystów tam jak na lekarstwo. Jeśli wybierać jednak wariant pieszy konieczny jest sportowy krem z pełnym blokerem słońca i należy uwazac na chorobę wysokościowa powyżej 3000 m n. p. m.. Większość turystów mieszka w hotelach na poziomie morza wiec przewyższenie jest naprawdę spore.

wpDiscuz