Przejdź do treści

Teneryfa – Garachico, Los Gigantes i Puerto de Santiago

Opublikowano w Podróże

Teneryfa to nie tylko czarny piasek i wulkan, ale także urokliwe miasta jak Garachico, ogromne klify Los Gigantes, czy piękne urwiska Puerto de Santiago. Północno – zachodnia część Teneryfy skrywa wiele miejsc wartych obejrzenia, a dzisiaj będzie w skrócie o trzech wyżej wymienionych.

1. Garachico

Garachico, to miasteczko, w którym warto się zatrzymać i pospacerować jego uroczymi uliczkami. Właściwie na każdym kroku można znaleźć w nim coś interesującego. Nad brzegiem oceanu mamy widok na wulkaniczne skały oraz miasto.

Kawałek dalej, nad wodą, wznosi się Castillo de San Miguel, twierdza obronna zbudowana z miejscowego, czarnego, wulkanicznego kamienia.

Obok znajduje się placyk i mnóstwo spacerowych ścieżek wzdłuż oceanu, a jeśli przyjrzeć się skałom można dostrzec dziesiątki krabów.

Idąc dalej, napotkamy znany konwent Convento de San Francisco oraz kościół św. Anny.

A na koniec cudowny widok z góry miasta. Mnie ono zachwyciło i polecam się tam udać na dłuższy spacer.

2. Los Gigantes i Puerto de Santiago.

Los Gigantes i Puerto de Santiago to miejsca właściwie obok siebie. Los Gigantes wita nas łodzią oraz cudownym widokiem na ocean.

By kawałek dalej ukazać panoramę miasta oraz oszałamiające „ściany” o wysokości 500-600 m.

Po zjedzeniu lodów i wypiciu pysznej kawy w kawiarni z widokiem na klify, udaliśmy się samochodem do Puerto de Santiago. Zaparkowaliśmy przy drodze i poszliśmy się na krotki spacer, żeby zobaczyć miejscowość. Ukazały się nam ciekawe formacje i krystalicznie czysta, lazurowa woda. Miejscowość wydawała się dość spokojna. Nie było tłumów turystów. Temperatura natomiast była niemal nie do zniesienia.

Wszystkie wymienione tutaj miejsca, są wg mnie warte zobaczenia. Natomiast z nich wszystkich to Garachico zapadnie mi w pamięć, jako wyjątkowe i urocze miasteczko. Jeśli macie mało czasu i zastanawiacie się, czy zobaczyć znane El Drago albo piramidy Guimar, lepiej odwiedzić wyżej opisane miejsca. 😉

Jeżeli interesują Cię inne wpisy na temat atrakcji na Teneryfie odwiedź linki poniżej:

Loro Park i Siam Park

Wulkan Teide, Roques de Garcia, Masca

Bajamar, El Sauzal, Benijo, Anaga, Las Teresitas

Jardin Batanico w Puerto de la Cruz

Monkey Park

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz