Przejdź do treści

Jak pozbyć się kreta z ogrodu – Difenor, środek, który działa

Opublikowano w Ogród, i Testy

Kret – sympatyczne i pożyteczne stworzonko, o ile nie dewastuje akurat naszego trawnika. Choć jeden kret, to może nie tragedia, ale już cała ich rodzina potrafi zmasakrować trawnik i grządki. Zdesperowana widokiem ogrodu po zimie zaczęłam przeszukiwać internet. Sposobów tyle co ogrodników, ale na pytanie jak pozbyć się kreta z ogrodu, jest jedna prawidłowa odpowiedź – difenor. I nie jest to kryptoreklama kolejnego cudownego środka, który nie działa… Sprawdziłam u siebie. Działa i to właściwie od razu po zastosowaniu. Jest tak skuteczny, że po jego zastosowaniu musiałam „czekać” kilka tygodni, żeby pojawiła się kolejna kretowina, aby móc napisać ten wpis. W moim ogrodzie są chyba dziesiątki korytarzy i po wytępieniu jednego kreta kilka tygodni później przychodzi kolejny „na gotowe”. 🙂

Więc sytuacja jest taka – masz piękny trawnik, jednak tak jak ja, nie posiadasz siatki na krety. Nadszedł ten złowrogi dzień, gdy rano wita Cię cudowny kopiec kreta i niestety, nie jest to ciasto. Przetestowałam różne rzeczy, do tej pory mam w trawniku niedziałający odstraszacz solarny. Krety tak się go boją, że potrafią zaraz obok wyrzucić kopiec. Ale nie będę się na ten temat rozpisywać, bo każdy szuka sprawdzonego sposobu. Ja rekomenduję Wam difenor i napiszę dzisiaj jak go użyć. Kupiłam go na allegro u producenta. Jak już się zaopatrzycie możecie obejrzeć film jak go użyć lub przeczytać mój opis ze zdjęciami. 🙂

Zestaw potrzebny do użycia difenoru to: difenor:), nożyczki, rękawiczki bezzapachowe (konieczne, aby kret nie zraził się zapachem), łopatka i świeża kretowina.

Zakładamy rękawiczki i za pomocą nożyczek tniemy saszetki na 4 części. Jedna saszetka wystarcza na dwie kretowiny.

Następnie z ziemi z naszej kretowiny robimy kulkę, która posłuży nam na końcu do zatkania otworu. Pozostałą ziemię należy delikatnie rozgarnąć lub zebrać za pomocą łopatki.

Kolejnym krokiem jest znalezienie korytarza. Producent zaleca użyć wąskiej łopatki, ja robię to po prostu palcem. 🙂 Trzeba to zrobić delikatnie, żeby nie zasypać korytarza, ale jeśli zebraliście wcześniej ziemię uda się to bez problemu.

Teraz z pociętych wcześniej saszetek robimy kulki. Należy wyjąć preparat z folii i ugnieść kuleczki.

Tak przygotowane kulki umieszczamy po dwie w korytarzu, starając się przesunąć je delikatnie wgłąb.

Teraz pozostało już tylko zatkać otwór przygotowaną wcześniej kulką ziemi i gotowe.

Jeśli macie dużo kretowin, proponuję je wszystkie rozgarnąć i umieszczać preparat w nowo pojawiających się. U mnie ta metoda zadziałała. Pozbędziecie się kreta i na jakiś czas będzie spokój. Do czasu, aż przywędruje nowy, ale wtedy możecie reagować od razu umieszczając preparat.

Poniżej zamieszczam Wam jeszcze zdjęcie opisu produktu.

Podsumowując – jak pozbyć się kreta z ogrodu? Ja proponuję zastosowanie difenoru, chyba, że jeszcze nie założyliście trawnika, wówczas – siatka na krety.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz