Przejdź do treści

Palmitos Park Gran Canaria – ZOO z delfinarium

Opublikowano w Podróże

ZOO Palmitos Park na Gran Canarii, to spory obiekt, w którym możemy zobaczyć pokazy delfinów, papug oraz ptaków drapieżnych. My odwiedziliśmy go raczej z ciekawości, ponieważ Loro Park na Teneryfie ciężko będzie pobić.

Oprócz całej masy różnych zwierząt typu małpki, żółwie, bociany, papugi, motylarnię, przez pawilon gadów czy orchidei można zobaczyć również świetne pokazy.

Moim zdaniem właśnie pokazy, to jest coś, dlaczego faktycznie warto Palmitos Park odwiedzić. Zacznę może od pokazu delfinów. Mam porównanie z takim samym pokazem w Loro Parku i muszę przyznać, że ten był dużo lepszy i przede wszystkim dłuższy. Trwał on ponad 30 minut miał tez charakter edukacyjny a nie wyłącznie widowiskowy. Delfiny skakały, bawiły się piłkami, grały w siatkówkę, przerzucały swojego opiekuna nad liną. Szaleństwo 🙂

Następnie poszliśmy na dwa pokazy – jeden ptaków drapieżnych, drugi egzotycznych. Również super sprawa, czegoś takiego nie widziałam w żadnym miejscu. Widownia była angażowana w pokaz. Ja zgłosiłam się na ochotnika i dzięki temu mam super fotkę z ptakiem drapieżnym. 🙂

Ostatni pokaz to były genialne papugi. Kolejne zaskoczenie w Palmitos Park. Papugi jeździły na rowerze (pedałując), latały samolotem, liczyły, zjeżdżały na zjeżdżalni itd 🙂 Niestety było tam dosyć ciemno i zdjęcia nie wyszły. 🙁 Załączam dwa, jeden z papuga na rowerze, drugi odpoczywająca na leżaku.

Podsumowanie

Jeśli chodzi o wizytę w Palmitos Park, to w wolnej chwili warto go odwiedzić, szczególnie jeśli jedziecie z dziećmi. Pokazy są naprawdę na bardzo wysokim poziomie i jest to super atrakcja. Jeśli chodzi o ceny, to moim zdaniem jest drogo, biorąc pod uwagę wielkość parku. Spędziliśmy tam ok 5h ale wynikało to wyłącznie z tego, że czekaliśmy na pokazy.

Informacyjnie, przy parku jest ogromny parking, natomiast w sezonie może być różnie, więc lepiej przyjechać po prostu wcześniej.

Zainteresował Cię powyższy wpis? Poniżej inne wpisy dotyczące Gran Canarii, które być może będziesz chciał się zapoznać:

Gran Canaria w grudniu – czy warto? Informacje praktyczne, koszty i porady.

Gran Canaria w grudniu – czy warto? Informacje praktyczne, koszty i porady.

Las Palmas de Gran Canaria – co warto zobaczyć?

Gran Canaria – co warto zobaczyć na północy wyspy?

 

Gran Canaria – co warto zobaczyć na południu wyspy?

 

Gran Canaria – Góry Centralne i Barranco de Fataga

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz