Przejdź do treści

Gran Canaria – Góry Centralne i Barranco de Fataga

Opublikowano w Podróże

Jedną z piękniejszych atrakcji Gran Canarii są leżące w jej środkowej części Góry Centralne, a także zapierający dech w piersiach Barranco de Fataga. Naturalne formacje skalne zachwycają, pokazując swój ogrom turystom. Zapraszam do zapoznania się z opisem atrakcji poniżej.

1. Barranco de Fataga

Jest to największy a zarazem najpiękniejszy wąwóz na Gran Canarii. Malownicze dno urozmaicają oazy z palmami . Droga do wąwozu zaczyna się w Playa del Ingles.

Widoki są naprawdę zapierające dech w piersiach. Zdjęcia nie oddają ogromu i piekna tego miejsca. Moim zdaniem to miejsce koniecznie trzeba zobaczyć.

2. Pico de las Nieves (1494 m n.p.m.)

Kolejny punkt z cyklu „must see”. My byliśmy tam w grudniu i temperatura na szczycie wynosiła całe 3 stopnie. 🙂 Dodatkowo niesamowicie wiało, więc najprzyjemniej nie było, ale widoki to rekompensowały. Śnieżny szczyt, to najwyższa góra na Gran Canarii. Z punktu widokowego zobaczymy wspaniałą panoramę gór i zachodniej części wysypy.

Mimo pogody, miejsce mnie zachwyciło i uważam, że koniecznie trzeba to zobaczyć będąc na Gran Canarii.

3. Roque Bentaiga i Roque Nublo

Zarówno Roque Bentaiga jak i Roque Nublo, to swoiste symbole wyspy. Przyznam szczerze, że na mnie nie zrobiły jakiegoś niesamowitego wrażenia. Są to po prostu wystające skały, który powstały w wyniku działalności wulkanicznej ok 3 mln lat temu.

Tak jak pisałam wcześniej „skały jak skały”. Dużo bardziej podobała mi się po drodze na miejsce, przez pachnący las sosnowy. Po raz kolejny „must see” przewodnikowe okazało się być takie sobie.

4. Artenara i las sosnowy Tamabada

Artenara to miejscowość, w której byliśmy tylko „przejazdem”. Było to kolejne miejsce, w którym można wypić kawę w prawdziwej jaskini. Jak już pisałam wcześniej, jest to niezwykłe doświadczenie. Warto się pokusić i zrezygnować ze zwykłej kawiarni na rzecz kawki i ciasta w takim miejscu.

Jeśli chodzi o las sosnowy – zajęta byłam wdychaniem cudownego, niespotykanego zapachu i zapomniałam zrobić zdjęcia. 🙂 Cudowne, ogromne sosny wydzielały piękny zapach. Aż nie chciało się stamtąd wracać. Dla miłośników natury zarówno Artenara jak i las Tamabada, to miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Podsumowanie

Góry Centralne i wąwozy, to miejsca, które zachwycą każdego miłośnika przyrody. Niesamowite jak różnorodna i zielona jest Gran Canaria nawet w grudniu. Jeśli wybieracie się tam w tym terminie i chcecie odwiedzić góry koniecznie zaopatrzcie się w ciepłe ubrania i buty. Tak jak pisałam, na szczytach temperatura spadała do 3-4 stopni.

PS. Jeśli interesują Cię inne wpisy na temat atrakcji Gran Canarii, koniecznie zajrzyj poniżej:

Czy warto odwiedzić Gran Canarię w grudniu?

Gran Canaria – co warto zobaczyć na północy wyspy?

Gran Canaria – co warto zobaczyć na południu wyspy?

Palmitos Park

Las Palmas i jego atrakcje

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz